Nica Precup - Secretar Scoala Biblica MaranataScrisori de multumire - Sesiunea de primavara 2006

Iubiti frati,

Prin Harul Domnului Isus, între 20 - 25 martie 2006, la Casa ANGUS, localitatea Baita-Lomas, judetul Maramures, a avut loc sesiunea de primavara a Scolii Biblice Maranata. Domnul Isus a fost si de data aceasta împreuna cu noi si ne-a dat biruinta.

Asezamântul a fost inaugurat odata cu sosirea noastra acolo, si cu începerea lucrarilor scolii. Prin îndurarea Sa cea mare, Domnul Isus a mai adaugat un numar de 7 (sapte) învatacei la lucrarile scolii, la adunarile Bisericii Dragostei.

Au fost 5 (cinci) zile de conferinte, dupa cum urmeaza:

1. MARTI 21.03.2006
SIMION MAN

- Lupta cea bună a credinţei

2. MIERCURI 22.03.2006
IOAN MIHALAS

- Discurs amânat - Discurs întrerupt

3. JOI 23.03.2006
IOAN PANICAN

- Şapte paşi spre cer

4. VINERI 24.03.2006
PETRU DUGULESCU

- Semnele vremurilor de pe urmă

5. SÂMBATA 25.03.2006
LIVIU PETRINA

- Sfătuiri, înfăptuiri

Prin donatia pe care ati facut-o Scolii Biblice Maranata, sunteti si Dumneavoastra parte, si Domnul Isus Însusi va va rasplati osteneala.

Nadajduim într-o colaborare frateasca si pe mai departe.

Va îmbratisam pe toti cu sarutare sfânta.

Robul Domnului Isus,

Nica Precup - secretar

Nica Precup - Secretar Scoala Biblica MaranataScrisoare de mulţumire Bîrlea Vasile Emil

Domniei sale,

Domnului Bîrlea Vasile Emil

Mult iubite frate Lică,

Prin Harul Domnului Isus, în perioada 20-25 martie 2006, Şcoala Biblică Maranata a desfăşurat sesiunea de primăvară, prin bunăvoinţa Dumneavoastră la Casa ANGUS.

Ne-am bucurat de înţelegere şi colaborare perfectă cu gazdele noastre, în spirit cu adevărat frăţesc.

Serviciile au fost prompte, eficiente, discrete, adică de foarte bună calitate.

Un minunat climat de încredere a caracterizat raporturile noastre.

Suntem motivaţi să aducem mulţumiri Domnului şi dumneavoastră şi pentru faptul că aşezământul în care am fost găzduiţi, ca slujitori ai Celui Prea Înalt, a fost inaugurat odată cu sosirea noastră acolo, şi cu începerea lucrărilor Şcolii Biblice Maranata – Biserica Dragostei.

Dacă Dumnezeu, Tatăl nostru Cel ceresc, va hotărî desfăşurarea lucrărilor Şcolii Biblice Maranata, într-un anume fel şi într-un anume loc, nădăjduim şi pe mai departe într-o bună colaborare cu dumneavoastră şi cu personalul (frăţietatea) de la Casa ANGUS.

Vă îmbrăţişăm cu dragoste frăţească şi mulţumire.

Robul Domnului Isus,

Nica Precup - secretar