Ioan PanicanScrisori de multumire - Sesiunea de primavara 2007

Către bisericile din Spania

Prin Harul Domnului Isus, sunt şi eu unul din copiii Domnului şi, prin îndurarea Sa cea veşnică, unul dintre neînsemnaţii Săi robi.

Aşa se face că, umblând din loc în loc şi vestind Evanghelia, am ajuns şi în biserica în care dumneavoastră slujiţi după rânduiala credinţei noastre. Doresc să vă mulţumesc, dumneavoastră şi întregii biserici, pentru dragostea pe care aţi arătat-o faţă de mine şi pentru felul frăţesc în care m-aţi primit în mijlocul dumneavoastră.

Domnul Isus să vă răsplătească toate ostenelile.

Desigur, nu este meritul nici unuia dintre noi, este doar mila şi dragostea Mântuitorului Isus Hristos.

Şcoala Biblică Maranata şi-a desfăşurat lucrările sesiunii de primăvară în perioada 19-24 martie la Casa Elim, Zărneşti.

Aţi fost şi dumneavoastră parte la această lucrare prin ajutorul dat şi prin gândul bun cu care ne-aţi însoţit.

Vă trimitem alăturat scrisoarea informativă privind desfăşurarea Şcolii şi scrisoarea referitoare la slujba de comemorare a pastorului Richard Wurmbrand.

Îndemnul nostru pentru toţi copiii Domnului este acesta: „Răscumpăraţi vremea, căci zilele sunt rele” (Efeseni 5:16).

Cu dragoste,

Robul Domnului Isus,